İletişime Geçin WHATSAPP 905441126789
Telefon

MOXO Dikkat Testi

MOXO Dikkat Testi

MOXO dikkat ölçme testi, çocuklar ve  yetişkinler için geliştirilmiş (Attention-Deficit Hyperactivity Disorder) Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu tanısına yardımcı olan , bilgisayar üzerinden yapılan görsel ve işitsel çeldiricilerin olduğu “online” dikkat ölçme testidir .MOXO, dikkat eksikliği , zamanlama, dürtüsellik ve hiperaktivitenin objektif olarak ölçülmesini sağlayan bir testtir.

Eğer çocuğunuzda bu belirtiler varsa;

·         Derslerinde çalışmasına rağmen başarılı olamıyorsa

·         Dikkat sorunu yaşıyorsa

·         Sınavlarda zamanlama sorunu yaşıyorsa

·         Yerinde duramıyor, sık sık yaralanıyorsa

·         Okula hep geç gidiyorsa ve evden hep geç çıkıyorsa

 

Genç ve Yetişkinlerde şu belirtiler varsa;

·         Okulda dersleri dinlemekte zorlanıyorsa

·         Sınavlarda stres yapıyor ve zamanlama sorunu yasıyorsa

·         İş hayatında istenen başarıyı sağlayamıyorsa

·         Toplantılarda dikkati dağılıyorsa

·         Trafikte dikkatini toplayamaması sebebiyle kaza yapıyorsa

 

Moxo testi bu belirtilerde olan çocuk-genç ve yetişkinlerde uygulanması en sağlıklı testtir. Küçük yaşta hiperaktif olan ve yukarıda belirtilen durumları olan çocuklar, genellikle velileri tarafından ilkokul çağında fark edilmektedir. Erken yaşta fark edilip müdahale edilmesi önemlidir. Aksi halde çocukların ergenlik dönemleri ile birlikte ileriki yaşlarında sorunlarla karşılaşmasına neden olabilmektedir.

Moxo Dikkat Testinin Çocuk ve Genç & Yetişkin olmak üzere iki farklı formu bulunmaktadır.

MOXO Çocuk testi;

Özel olarak 6-12 yaş arası çocuklar için tasarlanmış olup, uzmanlar için dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu tanısı ve hasta gözlem süreçlerinde yardımcı bir araç görevi görmektedir. MOXO Çocuk Testi, çeşitli uyaran ve çeldiriciler içeren kısa ve online bir testtir.

MOXO Genç-Yetişkin testi;

13-65 yaş aralığını kapsayan, Çocuk ve Erişkin Psikiyatri Uzmanlarının Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu tanısı ve hasta gözlem süreçlerinde hastanın dikkat profilini değerlendirmelerine yardımcı olan bir araçtır. Eşsiz çeldirici sistemiyle bireyin günlük hayatta karşılaştığı çevresel koşulları modeller.